DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Pálava 2021, výběr z hroznů, Štěpán Maňák, polosladké

259 Kč 214,05 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
1.11.2024

Pálava s opulentní chutí a vůní po rozinkách, medu a kandovaném exotickém ovoci, super je, že nepostrádá šťavnatou kyselinku, nicméně na své si přijdou především milovníci sladkých vín, plusem jsou i příjemné tóny ušlechtilé botrytidy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87/88 bodů –  Pálava s opulentní chutí a vůní po rozinkách, medu a kandovaném exotickém ovoci, super je, že nepostrádá šťavnatou kyselinku, nicméně na své si přijdou především milovníci sladkých vín, plusem jsou i příjemné tóny ušlechtilé botrytidy.

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • Zlatá medaile  - Grand prix Vinex 2021

  • Zlatá medaile - Festwine 2021

  • Výběr Top 77 vín ČR 2021

Aroma je velmi koncentrované, komplexní a bohaté s tóny rozinek, kandovaného ovoce, medovostí a botrytidy, patrné jsou i tóny bílých květů čerstvé hroznové šťávy, růží, jemné voskové tóny, ale nechybí ani šťavnaté projevy citrusů s akcenty kandované pomerančové kůry .

V chuti je víno plné, blahobytné, zaoblené a pěkně navazuje na očekávání z aroma vína, rozvíjí se zde sladké rozinkové a medově voskové tóny, ucítíte i kandované tóny broskví a exotického ovoce, vínu nechybí ani šťavnaté citrusové tóny, které jsou nicméně u této Pálavy více v pozadí. Celkový dojem vyznívá spíše do sladšího charakteru. Na své si tak přijdou především milovníci sladkých vín. Dochuť je delší s medově rozinkovými dozvuky a příjemnou osvěžující citrusovou linkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pálava
Obsah cukru: Polosladké víno
Odrůda: Pálava
Vinařská oblast: Morava
Hodnocení: 87 b.
Ocenění: Zlatá medaile
Barva vína: Bílé víno
Klasifikace, přívlastek: Výběr z hroznů
Obsah alkoholu: 13%
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Kyselina (g): 6,3
Vinařská obec: Žádovice
Vinařská podoblast: Slovácká
Vinařská trať: Fěruňk
Zbytkový cukr (g): 25,9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Štěpán Maňák Oceněnávína_CZ

Vinařství Štěpán Maňák

Vinařství Štěpána Maňáka se nachází na slovácku v Žádovicích. V roce 1994 se se svou manželkou rozhodl využít vinice svých předků a posunout způsob výroby dopředu. Vinařství sídlí v nových prostorách a modernizace umožnila i laboratorní analýzu hroznů, která je v dnešní době velmi klíčová. Zaměřují se na lahvová přívlastková vína v 35 různých odrůdách, slámová a ledová vína. Výběrová vína nechávají vyzrát ve francouzských sudech typu barrique.

 

Štěpán Maňák se také pyšní mnoha oceněními - je držitel tří šampionů světových soutěží pod patronací O.I.V. v Paříži, získal i ocenění na světových soutěžích Vinalies, AWC, Oenoforum a pravidelně se jeho vína nachází mezi 100 nejlepšími víny v Salonu vín ČR.