Chablis 1er Cru Mont de Milieu 2016, Domaine Besson

Poslední láhve
739 Kč
besson chablis
739 Kč 699 Kč 577,69 Kč bez DPH
Vyprodáno

Velké Chablis z 1er cru vinic z malého rodinného vinařství. Pochází jen z 1ha vinice. Ocenění 93 bodů Wine Enthusiast.  Těšte se na velmi kvalitní minerálně šťavnaté víno, které si opravdu užijete a odmění Vás skvělou délkou a komplexním chuťovým zážitkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

91 bodů – velké víno. Komplexní, minerální, šťavnaté se skvělou strukturou a dlouhou dochutí. Potěší vás teď, ale perfektní je i na archivaci. 

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA:

  • 93 bodů Wine Enthusiast  

Velké 1er cru Chablis z malého rodinného vinařství, které bylo založeno už v roce 1902 - víno pochází jen z 1ha vinice a zrálo 18 měsíců metodou sur lie a nepatrné procento cca 5% vína byla 8 měsíců ve velkých dubových sudech.

Víno má velmi elegantní a komplexní aromatiku, minerálně citrusový charakter vína se prolíná s krásně nazrálou ovocností jablek, bílých květů a dozrávajících nektarinek. Vše doplňuje noblesní jemný tón lískových oříšků.

Chuť je svěží harmonická, komplexní, skvěle šťavnatá. Víno je velmi minerální, což je super předpoklad, který bude krásně držet víno a jeho strukturu i po dobu zrání a archivace. Dochuť je velmi dlouhá a elegantní. Dle mého názoru víno ocení už teď ten, který má rád svěžejší charakter vína nebo jej budete párovta k sushi, ústřicím nebo rybě. Pokud, ale dopřejete láhvi ještě 2-3 roky archivace, přinese vám vrcholný zážitek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: