Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Finca Valdepoleo 2015, Bodegas Pujanza, Rioja

Akce Poslední láhve
539 Kč
Finca Valdepoleo 2015, Bodegas Pujanza, Rioja
539 Kč 499 Kč 412,40 Kč bez DPH
Vyprodáno

Nádherně elegantní víno z Rioja Alavesa. Rober Parker mu dal 92 bodů, James Suckling 95 bodů, vápenité podloží, 630m n. m., 46 let staré vinice, co více si přát... Jen upozorňuji dopředu, že to není víno, které z Riojy běžně čekáte. Jeho projev je velmi elegantní, šťavnatý, minerální. Víno mi spíše připomíná charakterem Pinot Noir než klasicky povidlově koncentrované a vanilkové Riojy. Získá si vás především svou elegancí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

91 bodů – Nádherně elegantní víno z Rioja Alavesa. Rober Parker mu dal 92 bodů, James Suckling 95 bodů, vápenité podloží, 630m n. m., 46 let staré vinice, co více si přát... Jen upozorňuji dopředu, že to není víno, které z Riojy běžně čekáte. Jeho projev je velmi elegantní, šťavnatý, minerální. Víno mi spíše připomíná charakterem Pinot Noir než klasicky povidlově koncentrované a vanilkové Riojy. Získá si vás především svou elegancí. 

Na nose je víno jemné, elegantní s ovocnými tóny zralých švestek, povidel, višňovou šťávou a jemnou kořenitostí z pobytu v ušlechtilých francouzských sudech, nicméně tóny sudu jsou zde velmi decentní a jemné. Na nose je patrná i příjemná šťavnatost.

V chuti je víno středního těla s velmi svěžím ovocně šťavnatým projevem. Ucítíte zde višně, sušené švestky, jemné tóny ušlechtilého dřeva a čokolády. Tělo je komplexní, ale spíše elegantního charakter. Je zde patrná jak svěží kyselinka, tak minerální tóny z kamenitého podloží. Je znát, že víno pochází z vyšší nadmořské výšky 630 m n.m. – ta jeho charakter výrazným způsobem ovlivňuje. Dochuť je dlouhá, šťavnatě ovocná s příjemnými dozvuky kořenitosti.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tempranillo
Odrůda: Tempranillo
Země původu: Španělsko
Vinařská oblast: Rioja
Hodnocení: 91
Ocenění: 91-95b. od kritiků
Barva vína: Červené víno
Klasifikace, přívlastek: Crianza
Obsah alkoholu: 14,5%
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Typ vína: Tichá vína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: