DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Panenské víno

Panenské víno je takové víno, které se vyrábí z úplně první úrody nových keřů vinné révy, což je většinou 3 roky od jejich vysazení.

Právě první úroda hroznů se označuje jako panenská úroda a je výsledkem pilné práce vinaře za uplynulé tři roky. Panenské víno je velmi ceněné, dává možnost udělat si představu o tom, jak by mohly chutnat budoucí ročníky. Bývá velmi specifické a jeho unikátní chuť je pro vinaře zaslouženým překvapením, dopředu totiž nelze s přesností říct, jaká bude, a to i vzhledem k tomu, že víno je výsledkem kombinace přírodních podmínek a péče vinaře, tedy výsledkem tzv. terroir.

V následujících letech už odrůda bude o něco stabilnější a často i kvalitnější, nicméně první odrůda má svůj nepopiratelný půvab a určitě tak stojí za to panenské víno vyzkoušet, pokud se naskytne příležitost. Ideálně v porovnání s pozdějším ročníkem z té samé vinice.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení