DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Panenské víno

Panenské víno je takové víno, které se vyrábí z úplně první úrody nových keřů vinné révy, což je většinou 3 roky od jejich vysazení.

Právě první úroda hroznů se označuje jako panenská úroda a je výsledkem pilné práce vinaře za uplynulé tři roky. Panenské víno je velmi ceněné, dává možnost udělat si představu o tom, jak by mohly chutnat budoucí ročníky. Bývá velmi specifické a jeho unikátní chuť je pro vinaře zaslouženým překvapením, dopředu totiž nelze s přesností říct, jaká bude, a to i vzhledem k tomu, že víno je výsledkem kombinace přírodních podmínek a péče vinaře, tedy výsledkem tzv. terroir.

V následujících letech už odrůda bude o něco stabilnější a často i kvalitnější, nicméně první odrůda má svůj nepopiratelný půvab a určitě tak stojí za to panenské víno vyzkoušet, pokud se naskytne příležitost. Ideálně v porovnání s pozdějším ročníkem z té samé vinice.