DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Mladé víno

Mladé víno je takové víno, které je uvedeno do prodeje v témž roce, kdy byly sklizeny hrozny, z nichž bylo vyrobeno. Jde o víno, které je určeno k okamžité spotřebě.

U mladých vín se jejich aroma a chuť objevuje hned po otevření lahve. V praxi je tudíž žádoucí, aby čas uplynulý mezi otevřením lahve a nalitím vína do skleničky byl co nejkratší. Delší působení vzduchu totiž často vede k tomu, že mladá vína ztratí svou chuť a stanou se plochými či kyselými.

V chuti je mladé víno svěží, příznačná je pro něj lehkost. Chuť je dosti specifická, najdeme v ní květinové a ovocné tóny.

Snad nejznámějším příkladem českého mladého vína je Svatomartinské víno, tradičně servírované s pečenou husou. Ze světových vín je pak příkladem č. 1 populární francouzské Beaujolais.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení