DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Mladé víno

Mladé víno je takové víno, které je uvedeno do prodeje v témž roce, kdy byly sklizeny hrozny, z nichž bylo vyrobeno. Jde o víno, které je určeno k okamžité spotřebě.

U mladých vín se jejich aroma a chuť objevuje hned po otevření lahve. V praxi je tudíž žádoucí, aby čas uplynulý mezi otevřením lahve a nalitím vína do skleničky byl co nejkratší. Delší působení vzduchu totiž často vede k tomu, že mladá vína ztratí svou chuť a stanou se plochými či kyselými.

V chuti je mladé víno svěží, příznačná je pro něj lehkost. Chuť je dosti specifická, najdeme v ní květinové a ovocné tóny.

Snad nejznámějším příkladem českého mladého vína je Svatomartinské víno, tradičně servírované s pečenou husou. Ze světových vín je pak příkladem č. 1 populární francouzské Beaujolais.