DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Enologie

Enologie je vědní disciplína, která se věnuje vínu a vinařství, faktorům, které vinařství v praxi ovlivňují.

Enologie shromažďuje znalosti ohledně vína a jeho odrůd, vinařských technologických postupů, ošetřovacích látek a metod, a to v průběhu celého procesu výroby vína, od sklizně hroznů až po skladování či archivaci vín. V současnosti na tomto poli vyvstávají nové otázky, spojené například s enologickým přizpůsobením se klimatickým změnám, udržitelností pěstování a výroby vína nebo také vyhověním spotřebitelským trendům.

Název oboru má původ v řeckém slově oinos – víno. Specialista tohoto odvětví se nazývá enolog. Enologové často pracují jako vinaři či nacházejí uplatnění v laboratořích nebo ve výzkumných institucích. V České republice lze tento obor studovat na Mendelově univerzitě v Brně, existuje také česká organizace Unie enologů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení