DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Enologie

Enologie je vědní disciplína, která se věnuje vínu a vinařství, faktorům, které vinařství v praxi ovlivňují.

Enologie shromažďuje znalosti ohledně vína a jeho odrůd, vinařských technologických postupů, ošetřovacích látek a metod, a to v průběhu celého procesu výroby vína, od sklizně hroznů až po skladování či archivaci vín. V současnosti na tomto poli vyvstávají nové otázky, spojené například s enologickým přizpůsobením se klimatickým změnám, udržitelností pěstování a výroby vína nebo také vyhověním spotřebitelským trendům.

Název oboru má původ v řeckém slově oinos – víno. Specialista tohoto odvětví se nazývá enolog. Enologové často pracují jako vinaři či nacházejí uplatnění v laboratořích nebo ve výzkumných institucích. V České republice lze tento obor studovat na Mendelově univerzitě v Brně, existuje také česká organizace Unie enologů.