DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Ryzlink Vlašský "Dunajovský vlašák" 2022, Filip Mlýnek, pozdní sběr, suché

279 Kč 230,58 Kč bez DPH
Skladem (45 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Komplexní a mnohovrstevnatý Vlašák s ušlechtilou botrytidou, který vás nadchne už teď, ale má archivační potenciál klidně 4-7 let. Užijte si explozi chutí i vůní v jedné láhvi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

89 bodů - velké víno, jeden z nejvýše hodnocených Dunajovských vlašáků. Víno je komplexní, strukturované, minerálně slané, dlouhé a odrůdově typické, na hloubce mu přidává i to, že část hroznů byla sbírána s ušlechtilou botrytídou. Mně přijde ideální k pití už teď, nicméně pokud si ukládáte vína k archivaci, podle mého názoru má i velmi dobrý archivační potenciál řádově 4-7 let.

 

Aroma vína je komplexní a mnohovrstevnaté, objevíte zde typické odrůdové tóny dobrého Vlašáku, stopu čerstvých vlašských oříšků, nechybí ani křupavá šťavnatost citrusů, co dotváří dojem z vína, jsou ušlechtilé botrytické tóny, které vůní přidávají hloubku - ucítíte kandované ovoce, květinový nektar a náznaky medovosti.

V chuti víno naplní očekávání z aroma vína a doručí vám explozi chutí a vůní od ovoce, kořenitosti, oříšků, až po kandované ovoce s náznaky medovosti. Co ale oceňuji, je parádní struktura - bohatost chutí mistrně balancuje křupavá minerální slanost a šťavnatost citrusů - tento Vlašák má i parádní průběh chuti, hloubku a kromě toho, že je skvělý už teď, myslím si, že bude také velmi dobrým adeptem i na archivaci.

Dochuť je velmi dlouhá ovocně kořenitá s tóny medovosti a slaným minerálním dozvukem, který nabádá k dalšímu doušku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryzlink Vlašský
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Ryzlink vlašský
Země původu: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Hodnocení: 89 b.
Barva vína: Bílé víno
Obsah alkoholu: 13 %
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Kyselina (g): 6,5
Vinařská obec: Dolní Dunajovice
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Plotny
Zbytkový cukr (g): 1,8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Filip Mlýnek Oceněnávína_CZ.png. 

Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství Filip Mlýnek založil jeho majitel roku 2013 a navázal tak na rodinnou tradici výroby vína v obci Dolní Dunajovice. Ve svých sklepech vyrábí vína v celkovém objemu do 20 tisíc láhví ročně a jejich žádanost přesahuje sklepní zásoby. Mlýnkův Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené patří k nejlepším vínům, které můžete na Moravě ochutnat. Svědčí o tom i jeho úspěchy na vinařských soutěžích.

 

Veškerá produkce hroznů je sbírána ručně a hrozny jsou šetrně lisovány při nízkých teplotách – tím vynikne mineralita typická pro Mikulovskou oblast. Jeho bílá vína vynikají vyšší kyselinkou a plností chuti, soustředí se na odrůdy, které na Mikulovsko historicky patří, a se kterými může malé butikové vinařství konkurovat světu. Mlýnkova velmi žádaná produkce je navíc doplněna o originální etikety z ruky malíře Marka Číhala.