DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Riesling Vom Schiefer 2020, Gut Hermannsberg, VDP, Nahe

Poslední láhve
619 Kč 511,57 Kč bez DPH
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
26.8.2024
Položka byla vyprodána…

Velké víno. Uhrane vás komplexní aroma, parádní struktura a úžasná harmonie. Nadchne vás už teď, ale rozhodně vás odmění za trpělivost, pokud se rozhodnete pro archivaci. Doba 10+ let nebude pro toto víno žádný problém. Mimochodem, nejstarší Ryzlinky, které jsem pil, z 40. a 60. let, pocházely právě z vinařství Gut Hermannsberg a byly naprosto famózní. Za mě je toto vinařství sázkou na jistotu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

93 bodů – velké víno. Uhrane vás komplexní aroma, parádní struktura a úžasná harmonie. Nadchne vás už teď, ale rozhodně vás odmění za trpělivost, pokud se rozhodnete pro archivaci. Doba 10+ let nebude pro toto víno žádný problém. Mimochodem, nejstarší Ryzlinky, které jsem pil, z 40. a 60. let, pocházely právě z vinařství Gut Hermannsberg a byly naprosto famózní. Za mě je toto vinařství sázkou na jistotu.

Uhrane vás komplexní aroma, které hned na první dobrou zaujme kamenitým charakterem, dokonce připomíná vůni, když křesáte o sebe dvěma křemeny, patrné jsou svěží citrusové tóny až do citronové kůry a pomela. Na rozdíl od vína 7 Terroirs od stejného vinařství je kamenitost na nose ještě intenzivnější. Ucítíte čerstvě vyloupnutá jadérka lískových oříšků, jemné tóny bílých květů a dozrávajících meruněk a jemné náznaky nektarinek a exotického ovoce. 

Chuť tohoto Ryzlinku je parádně harmonická a strukturovaná, najdete tu jak svěžest až minerální slanost, tak tóny meruněk, nektarinek, samozřejmě citrusů. Slanost vás provází celým chuťovým spektrem a je opravdu exkluzivní součástí vína. Víno má famózní strukturu, a přestože si jej užijete už teď, archivace s ním bude ještě dělat zázraky. Nebál bych se jej archivovat klidně 10+ let. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Ryzlink rýnský - Riesling
Země původu: Německo
Vinařská oblast: Nahe
Hodnocení: 93 b.
Příležitost: Dárek, Na víkend
Párování s jídlem: Vepřové, Bělomasé ryby, Saláty
Párování se sýrem: Čerstvé a měkké, Polotvrdé, středně zralé
Teplota podávání: 10-12 °C
Archivace: K pití teď, bude se zlepšovat, 8-10 let
Obsah alkoholu: 13 %
Cena: Nad 500 Kč
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Objem lahve: 0,75 l
Typ vína: Tichá vína
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství_Gut Hermannsberg_OceněnáVína_CZ

Vinařství Gut Hermannsberg

Už roku 1902 bylo vinařství Gut Hermannsberg královské pruské panství. Dnes v čele stojí rodina Reidel a v rodinné tradici pokračují. Jejich filozofií je nová interpretace starých tradic a zkušeností – nebojí se experimentů a modernizace, přestože respektují dědictví svých předků – jak sami říkají, tato tekutá minulost je jim největší inspirací. Zaměřují se také na udržitelnost, aby zachovali bohaté vinice i pro další generace.

Originalita vinařství Gut Hermannsberg tkví ve 30 hektarech jejich vinic s označením Grand Cru – téměř většina je totiž pokrytá odrůdou ryzlink (Riesling).