DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

BIO Riesling Oppenheimer Herrenberg 2020 Carl Koch, Rheinhessen

309 Kč 255,37 Kč bez DPH
Skladem (42 ks)
Můžeme doručit do:
4.4.2023

Aroma hned od začátku slibuje šťavnatý, křupavě minerální zážitek: mokré šutry, mokré šutry, a ještě jednou mokré šutry, citrusy a dozrávající meruňky a po chvíli i bílé květy a náznak květinového nektaru. Tento Ryzlink je opravdu křupavý zážitek pro milovníky šťavnatých minerálních vín. Není divu, vinice jsou doslova na skále a mineralita z tohoto vína úplně stříká.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

88/89 bodů – parádní víno se skvělým poměrem kvality a ceny. Minerálně křupavý Ryzlink, šutry z vína vyloženě stříkají. Super víno pro milovníky minerálních, svěžích Ryzlinků, navíc v BIO kvalitě. Doporučuji srovnat se stejným vínem ročníku 2017.

Aroma hned od začátku slibuje šťavnatý, křupavě minerální zážitek: mokré šutry, mokré šutry, a ještě jednou mokré šutry, citrusy a dozrávající meruňky a po chvíli i bílé květy a náznak květinového nektaru. Tento Ryzlink je opravdu křupavý zážitek pro milovníky šťavnatých minerálních vín. Není divu, vinice jsou doslova na skále a mineralita z tohoto vína úplně stříká.

Chuť je křupavá, minerálně šťavnatá, citrusová, doslova slaná, vyvažují ji čerstvé meruňky, jemné tóny květinového nektaru a náznak medovosti, ale primární dojem je křupavý, minerálně šťavnatý a mimořádně svěží. Super křupavý Ryzlink rýnský. Dochuť je delší, šťavnatá, citrusově minerální. 

Rozhodně doporučuji tento Ryzlink srovnat se stejným vínem od Carla Kocha v ročníku 2017 a pozorovat vliv archivace. Ta tomuto vínu vyloženě sedí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Ryzlink rýnský - Riesling
Země původu: Německo
Vinařská oblast: Rheinhessen
Bio víno: BIO víno
Hodnocení: 88 b.
Příležitost: Na víkend, Pro návštěvu
Párování s jídlem: Vepřové, Bělomasé ryby, Saláty
Párování se sýrem: Čerstvé a měkké, Polotvrdé, středně zralé
Teplota podávání: 10-12 °C
Archivace: 5-7 let, K pití teď, bude se zlepšovat
Obsah alkoholu: 13 %
Cena: 200-500 Kč
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Objem lahve: 0,75 l
Typ vína: Tichá vína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Weingut Carl Koch_OceněnáVína_CZ

Vinařství Weingut Carl Koch

Německé rodinné vinařství Carl Koch sahá svou historií až do roku 1833, kdy Friedrich Koch vinařství založil a pojmenoval ho po svém synovi Carlovi. Dnes již sedmou generaci v řadě zastupuje Paul Berkes. Vinice, které se rozléhají na 12 hektarech, se nachází v oblasti Oppenheim a Dienheim a od roku 2010 jsou dokonce označeny BIO certifikací.

Přestože se Carl Koch zaměřuje především na tradiční způsoby zpracování hroznů, nebrání se ani moderním technologiím a inovaci, ctí tak svého patrona Carla Kocha, kterého samotného považují za inovátora ve vinařství.