Podzim plný chutí a vůní - červená vína

ZdarmaZdarma 1 684 Kč
kvalitní víno Plná podzimní vína od oceněnávínaCZ
1 684 Kč 1 569 Kč 1 296,69 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

S tímto balíčkem si podzim opravdu užijete. Čeká vás naše all star červené,  medailemi ověnčený australský Nine Stones Shiraz a "malé Chateuneuf-du-Pape" z jižní Rhóny. Užijete si španělské bestsellery a víno z prestižní oblasti Prioratu z 65 let starých vinic!

Detailní informace

Detailní popis produktu

S tímto balíčkem si podzim opravdu užijete. Čeká vás naše all star červené,  medailemi ověnčený australský Nine stones Shiraz, "malé Chateuneuf-du-Pape" z jižní Rhóny, hutná vína odrůdy Mourvédre =Monastrell ze Španělska a  Grenache ze španělské prestižní oblasti Priorat z 65let starých vinic!!

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ:

  • U všech červených vín neuděláte chybu, když je budete servírovat při teplotě mezi 15 a 16°C a postupně je necháte ve skleničce ohřát na 18°C.
  • Po vytažení z lednice, kde je zhruba 5-6°C doporučuji nechat v pokojové teplotě cca 1hod a pak si nalét do skleničky, dle mých zkušeností víno pak bude mít optimálních 15-16°C. Doporučuji hned po vytažení z lednice vínootevřít, aby se prodýchalo a otveřelo.

Rychlejší alternatiova je červená vína z pokojové teploty dát už otevřená na cca 30 min chladit do lednice.

DEKANTACE:

  • Není nutná, ale především u Nine Stones Shirazu, Grenache z Prioratu a italského Montepulciana ji doporučuji - satčí přelít do karafy a nechat cca 30 min-1hod víno v klidu prodýchat.
  • Pokud nemáte dekantační karafu otevřete lahve cca 2hod před podáváním - klidně můžete trochu vína ochutnat atím zvětšit plochu, která se dostane do kontaktu s kyslíkem.
  • Garntuji Vám, že  dekantace/otvření lahve o něco dříve ještě vylepší zážitke s vína.

 

JAKÁ VÍNA NEJDETE V BALÍČKU?

BIO Monastrell Old Hands 2014, La Purisima

Úchvatné plné víno v bio kvalitě. Moneastrell je pro mě nový objev z degustační výpravy ve Španělsku, je to velmi hezká ovocně koncentrovaná odrůda, na nose víno působí vyzrálým ovocným dojmem.

Monastrell 2016, La Purisima

Na nose příjemně vyzrále ovocné s dominantními tóny černého rybízu a vyzrálých višní, a lehkou kořenitostí. V chuti je víno velmi elegantní a šťavnaté, prakticky okamžitě máte chuť napít se vína znova.

BIO Garnacha 2012, Aora, Navarra

Skvělé představení odrůdy Grenache v BIO kvalitě. Vůně je hodně ovocná, vyzrálá až kompotovaná, jahody, maliny, třešně srdcovky, sladké ovoce, vanilkové tóny dřeva.

Grenache fosca del Priorat 2015

Ideální pozvánka k objevení kouzla vín z Prioratu -navíc je toto víno z 65 staré vinice! To zaručuje skvlou kvalitu hroznů a koncentraci vína. Těšte se na koncert vyzrálého ovoce skvěle integovaného s francouzským sudem.

0,375l BIO Vacqueyras 2015, Le Mourre de la Caille Doamiane la Liquiére, J. Rhóna

Chcete vyzkoušet víno ve stylu Chateauneuf-du-Pape za polovinu jeho ceny? Tak to musíte ochutnat toto koncentrované a komplexní víno, se sofistikovanou strukturou. Vacqueyras se ne náhodou překřtívá jako malé Chateuneuf-du-Pape. Degustační láhev 0,375l.

Shiraz Nine Stones 2015, Barossa Valley, Calabria Family Wines

Pecka! Komplexní, plné, nekonečně dlouhé s tóny švestek, čokolády, sladkého dřeva a a vanilky spolu s třešněmi a ostružinani.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: