DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Pinot Gris 2021, Magister, pozdní sběr, Vinařství sv. Václav, suché

300 Kč 247,93 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
1.11.2024

Harmonické, uhlazené Rulandské šedé. Víno je extraktivní, ovocně kořenité navíc s příjemnou živou kyselinku a jemnou minerální slaností, ucítíte zde tóny broskví, exotického ovoce a příjemné kořenitosti a květinového nektaru a nechybí ani svěží citrusové tóny. Za mě rozhodně příjemný objev.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87/88 bodů –  První, co mě napadne je harmonie, uhlazenost, příjemná plnost, víno je poměrně extraktivní ovocně kořenité navíc s příjemnou živou kyselinku a jemnou minerální slaností, která podtrhuje velmi solidní strukturu vína. Za mě rozhodně příjemný objev.

Aroma je komplexní, příjemně uhlazené, harmonické, ucítíte zde tóny broskví, exotického ovoce a příjemné kořenitosti a květinového nektaru a nechybí ani svěží citrusové tóny.

V chuti je víno plnější, zaoblené, ale s parádní živou kyselinkou, což dopomáhá k velmi solidní struktuře vína. Je velmi příjemné a lákavé k popíjení, v chuti stoprocentně doručuje slib, které víno dalo na nose, takže pocitově je harmonické, uhlazené s tóny peckovitého ovoce a jemnou kořenitostí a pomelově citrusovými tóny, vše podtrhuje i mírná minerální slanost. Dochuť je delší harmonická, ovocně šťavnatá s lehkým kořenitým dozvukem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pinot Grigio - Rulandské šedé - Pinot Gris
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Rulandské šedé - Pinot Grigio
Vinařská oblast: Morava
Hodnocení: 87 b.
Barva vína: Bílé víno
Klasifikace, přívlastek: Pozdní sběr
Obsah alkoholu: 14%
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Kyselina (g): 7,8
Vinařská obec: Kurdějov
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská trať: Díly
Zbytkový cukr (g): 8,4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství sv. Václav Oceněnávína_CZ.png.

Vinařství sv. Václav

Kníže Václav zakládal vinice, pěstoval révu, víno vyráběl a rád ho pil – právě proto se stal patronem pro malé rodinné vinařství z Hustopečí. Zaměřují se na produkci limitovaných šarží vín. Jejich historický sklep skrývá moderní architekturu, zázemí pro nejnovější technologie výroby a prostory pro degustaci, které vybízí k setkávání a zamyšlení se nad vínem. Vinice jsou vedené v bio režimu a nechybí ani šetrná ruční práce při sběru hroznů.

 

Cílem vinařství sv. Václav je vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí, snaží se o přátelský a osobitý styl vinařství, protože jak říkají – tady je víno doma.

Stránky vinařství sv. Václav najdete tady.