Gavi 2018, La Bollina

Poslední láhve
299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Vyprodáno

Aroma je intenzivní od tónů hrušky, sušeného sena, žlutého jablíčka až po exotické květy a šťavnaté citronovo limentkové vůně, řekl bych, že jde až do vůně kůry limetky, po přičichnutí k tomuto Gavi se mi vždy začnou sbíhat sliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87 bodů – velmi krásné povedené víno od malého vinařství, které si zaslouží vaši pozornost a pro mě patří asi k nemilejším objevům z mé poslední cesty po Itálii. 

Menší vinařství jen 25ha vinic v oblasti Gavi, zajímavostí kromě skvělého vína je i to že je kousek od vinařství 18 jamkové golfové hřiště. A Kolo na etiketě je pocta italské cyklistické legendě, ženě, která je pohřbena na místním hřbitově.

Aroma je intenzivní od tónů hrušky, sušeného sena, žlutého jablíčka až po exotické květy a šťavnaté citronovo limentkové vůně, řekl bych, že jde až do vůně kůry limetky, po přičichnutí k tomuto Gavi se mi vždy začnou sbíhat sliny :o)

V chuti se krásně prolíná ovocnost, tóny hrušky, broskve s minerálním charakterem vína a šťavnatou kyselinkou, která víno předurčuje jako perfektní nejen letnímu osvěžení, ale i k párování s mořskými plody, saláty nebo třeba pravým italským rizotem - na víně se mi líbí jeho aromatická bohatost a zároveň minerálně šťavnatá elegance s harmonickou dochutí. Dochuť je střední příjemně ovocná vyvážená minerální elegantností.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Cortese
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Cortese
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Piemonte
Hodnocení: 87
Teplota podávání: 12-14°C
Barva vína: Bílé víno
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: