• 1 z 2
 

Gavi 2015, La Bollina

 

Aroma je intenzivní od tónů hrušky, sušeného sena, žlutého jablíčka až po exotické květy a šťavnaté citronovo limentkové vůně, řekl bych, že jde až do vůně kůry limetky, po přičichnutí k tomuto Gavi se mi vždy začnou sbíhat sliny.

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 329 Kč
299 Kč
247,11 Kč bez DPH
Kategorie Cortese
 

Menší vinařství jen 25ha vinic v oblasti Gavi, zajímavostí kromě skvělého vína je i to že je kousek od vinařství 18 jamkové golfové hřiště. A Kolo na etiketě je pocta italské cyklistické legendě, ženě, která je pohřbena na místním hřbitově (jméno bohužel nevím).

HODNOCENÍ ZA OCENĚNÁVÍNA.CZ: 87 velmi krásné povedené víno od malého vinařství, které si zaslouží vaši pozornost a pro mě patří asi k nemilejším objevům z mé poslední cesty po Itálii.

Aroma je intenzivní od tónů hrušky, sušeného sena, žlutého jablíčka až po exotické květy a šťavnaté citronovo limentkové vůně, řekl bych, že jde až do vůně kůry limetky, po přičichnutí k tomuto Gavi se mi vždy začnou sbíhat sliny :o)

V chuti se krásně prolíná ovocnost, tóny hrušky, broskve s minerálním charakterem vína a šťavnatou kyselinkou, která víno předurčuje jako perfektní nejen letnímu osvěžení, ale i k párování s mořskými plody, saláty nebo třeba pravým italským rizotem - na víně se mi líbí jeho aromatická bohatost a zároveň minerálně šťavnatá elegance s harmonickou dochutí. Dochuť je střední příjemně ovocná vyvážená minerální elegantností.

 

Typ vína Tiché víno
Barva Bílé víno
Obsah cukru Suché víno
Odrůda Cortese
Země Itálie
Oblast Piemonte
Hodnocení vína 87
Teplota podávání 12-14°C
Objem láhve 0,75l
Alergeny Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.