DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

BIO Chardonnay Mâcon Village 2021, Domaine des Gandines

429 Kč 354,55 Kč bez DPH
Skladem (25 ks)
Můžeme doručit do:
7.3.2024

Plné vyzrálé Chardonnay známé burgundské apelace Macon z jihu Burgundska vám doslova přinese sluníčko do skleničky.  Navíc v autentickém stylu se 100% důrazem na kvalitu a ruční práci na vinici.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto víno pochází z malinkého rodinného vinařství, které obhospodařuje jen 7ha vinic. A tak všechnu práci se 100% důrazem na kvalitu dělají 2 bratři bez techniky, ručně a v biodynamickém režimu.Víno zrálo metodou sur lie 6 měsíců.

HODNOCENÍ SOMMELIÉRA OCENĚNÁVÍNA.CZ:

87/88 bodů – plné vyzrálé Chardonnay známé burgundské apelace Macon z jihu Burgundska vám doslova přinese sluníčko do skleničky, ale nechybí mu ani křupěvě šťavnatá mineralita.  Navíc v autentickém stylu se 100% důrazem na kvalitu a ruční práci.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

BIO Chardonnay Mâcon Village, Domaine des Gandines

Na nose jsou patrné vyzrálé tóny pečených jablek, bílých květů a toffee karamely s náznaky broskví. Harmonický dojem dotváří šťavnaté projevy citronů a kůry limetek.

V chuti je víno krásně vyvážené ovocně šťavnaté se skvělou pitelností a stopou minerality, víno je velmi dobře pitelné a bude vás smyslně svádět k dalšímu doušku

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 13-14°C = vyndejte Chardonnay z lednice cca 40-60min před podáváním.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 3-4 roky archivace.

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKONOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína. Ochutnejte BIO Chardonnay Mâcon Village z Domaine des Gandines v Burgundsku ve srovnání s následujícími víny:

  • Srovnání různých poloh:  vyzkoušejte srovnat Macon (jih Burgundska) s jeho nejsevernější částí reprezentovanou křupavě minerálním Chablis.
  • Srovnání různých úrovní kvality a stylu vína: zajímavé bude jistě i srovnání s Chardonnay stejného vinařství, které je ještě z lepších poloh a je o rok vyzrálejší. Chcete zkusit jiný styl? Ochutnejte Chardonnay z Burgundska na sudu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chardonnay, Austrálie Chardonnay, Francie Rulandské bílé, Francie Rulandské šedé, Francie Ryzlink rýnský, Francie Sauvignon blanc, Francie Tramín, Francie Chardonnay, Francie Cuvé J. Rhóna, Francie, Chardonnay, Burgundsko - Bílé burgundské víno, Macon, Chardonnay Burgundsko, Chardonnay Macon, Chardonnay Viré - Clessé, BIO víno, Biodynamické víno, Francie BIO víno, Francie ECO pěstování, Francie Biodynamické víno, Německo BIO víno, Rulandské bílé BIO víno, Rulandské šedé BIO víno, Ryzlink rýnyský BIO víno, Sauvignon blanc BIO víno, Sauvignon blanc Biodynamické víno, Tramín BIO víno, Chardonnay BIO víno, Chardonnay Biodynamické víno, Cuvé J. Rhóna BIO víno, Alsace BIO víno, Bordeaux BIO víno, Burgundsko BIO víno, Burgundsko Biodynamické víno, Jižní Rhóna BIO víno, Loira BIO víno, Loira Biodynamické víno, Rheinhessen BIO víno, Touraine BIO víno, Macon BIO víno, Macon Biodynamické víno, Viré - Clessé BIO víno, Viré - Clessé Biodynamické víno, Sancerre BIO víno, Sancerre Biodynamické víno, Grand Cru Ollwiller BIO víno, Grand Cru Eichberg BIO víno, Suché víno, Albariño - Suché víno, Cortese - Suché víno, Macabeo - Suché víno, Rulandské bílé - Suché víno, Ryzlink rýnský - Suché, Sauvignon blanc - Suché, Verdejo - Suché víno, Viura - Suché víno, Chardonnay - Suché, Cuvée Grenache-Syrah-Mourvedre - Suché víno, Víno Semillon - Suché, Veltlínské zelené - Suché, Tempranillo Blanco - Suché víno, Garnacha Blanco - Suché víno, Maturana - Suché víno, Rulandské šedé - Suché, Francie Semillon, Francie Tramín - Gewurztraminer, Itálie Chardonnay, Španělsko Chardonnay, Chardonnay Rueda, Chardonnay Vin de France, Chardonnay Jumilla, Chardonnay Chablis, Chardonnay Montagny 1er Cru, Chardonnay Monteferrato bianco, Itálie BIO víno, Německo Biodynamické, Španělsko BIO víno, Rakousko BIO víno, Ryzlink rýnský - Riesling Biodynamické, Chardonnay Biodynamické principy, Semillon BIO víno, Veltlínské zelené - Grüner Veltliner BIO víno, Tramín - Gewurztraminer BIO víno, Rulandské šedé - Pinot Grigio BIO víno, Rheinhessen Biodynamické, Veneto BIO víno, Graves BIO víno, Jumilla BIO víno, Kamptal BIO víno, Chardonnay ze sudu barrique, Chardonnay Kontakt se sudem, Chardonnay Piemonte, Morava BIO víno, Yecla BIO víno, Hibernal - Suché víno, Pálava - Suché víno, Ryzlink vlašský - Suché víno, Rulandské bílé - Pinot blanc Suché víno, Silvaner - Sylvánské zelené Suché víno, Müller Thurgau - Rivaner Suché víno
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Chardonnay
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Burgundsko, Macon
Bio víno: BIO víno, Biodynamické
Hodnocení: 87 b.
Barva vína: Bílé víno
Teplota podávání: 12-14°C
Obsah alkoholu: 13 %
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Domaine des Gandines_OceněnáVína_CZ

Vinařství Domaine des Gandines

Domaine des Gandines je vinařství rodiny Dananchet ve francouzské oblasti Burgundy. Vinařství bylo založeno roku 1925 Josephem Dananchetem, který vysadil první vinici s názvem Les Gandines. Dnes už se organické vinice rozrostly o několik hektarů a pečují o ně potomci Josepha – Robert a Marc Dananchet. Ke svým vinicím chovají stejnou vášeň a s respektem k tradicím pokračují v rodinném dědictví. Filozofií vinařství je co nejpřirozenější přístup k pěstování – nepoužívají žádné chemické zásahy, jejich zemědělství je ekologické a zaměřují se na biodynamickou metodu pěstování. Zkrátka se snaží být co nejblíž přírodě a její přirozenosti.