Grüner Veltliner 1000 Eimerberg Smaragd 2017, Weingut Hofstätter, Wachau

Poslední láhve
569 Kč 470,25 Kč bez DPH
Skladem (8 ks)
Můžeme doručit do:
2.6.2020

Jedná se o velké víno, které dostálo své pověsti a nabízí vše, co od dobrého Smaragdu z Wachau můžete očekávat - komplexnost, plnost, mineralitu a neuvěřiteleně dlouhou dochuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

92 bodů – jedná se o velké víno, které dostálo své pověsti a nabízí vše, co od dobrého Smaragdu z Wachau můžete očekávat - komplexnost, plnost, mineralitu a neuvěřiteleně dlouhou dochuť. 

Nos je velmi komplexní a intenzivně kořenitý. Příjmeně vás překvapí i tóny čerstvě vyloupaných vlašských oříšků, ucítíte luční květy, dozrávající nektarinky a samozřejmě typické pepřnaté a jemné bylikové tóny. Bude vás bavit vůni postupně objevovat a sledovat jak se vyvíjí.

V chuti je víno blahobytné a plné, jak se na smarag sluší a patří. Těšte se na tóny žlutého ovoce, vyzrálých jablček, ale jsou zde patrné i kořenité a bylinkobé tóny, které jste mohli zaznamenat už v aromatickém projevu tohoto Veltlínu. Nemůže chyběj ani znatelná mineralita, která dotváří chuťový projev a hlvaně také velmi dobrou strukturu vína. V neposlední řadě je víno skvěle vyváženo šťavnatými projevy citrusů, které garantují skvelou pitelnost tohoto klenotu z Wachau.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: