BIO Grüner Veltliner Purus 2015, Weingut Weszeli, Kamptal

679 Kč 561,16 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Velké víno mistrně udělané, které Vás doslova nadchne, vyplatí se si jednou za čas dopřát i takovouto láhev a ochutnat božskou esenci Rakouska ve skleničce tekutého zlata.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ SOMMELIERA OCENĚNÁVÍNA.CZ: 

93 bodů - velké víno mistrně udělané, které Vás doslova nadchne, vyplatí se si jednou za čas dopřát i takovouto láhev a ochutnat božskou esenci Rakouska ve skleničce tekutého zlata. Navíc v BIO kvalitě.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

Na nose velmi komplexní s aromatikou od sušených bílých lučních květů, zralých nektarinek a s náznaky tónů kdoulí, citrusovou šťavnatostí a jemnými kořenitými tóny a jemnou odrůdově typickou pepřnatostí, vůně je velmi příjemná a harmonická.

V chuti je víno velmi strukturované, komplexní, zaujme vás jak slanou mineralitou tak plnýnmi tóny žlutého ovoce, tóny lučních květů, kořenitostí a příjemnou blahobytností jeho charakteru. Víno nicméně nepostrádá ani svěží kyselinku, která vytváří nádhernou harmonii s plnějšmi projevy vína a mistně doplňuje jeho chuťový projev do elegantního a štavnatého závěru. Máte tak chuť víno každám douškem znovu objevovat a sledovat jak se vyvíjí ve skleničce. Dochuť je dlouhá s dozvuky kořenitosti, vyzráléo žlutého ovoce, slané minerality a šťavnatých osvěžujících tónů citrusů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: