DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Ročník

Ročník je synonymum pro rok, během kterého byla vypěstována a sklizena vinná réva pro výrobu vína.

Ve spojitosti s ročníkem se často setkáme s pojmy „dobrý“ a „špatný“ ročník. Ročník představuje především počasí, které v průběhu roku ovlivňovalo růst a dozrávání vína. Pokud bylo příznivé a vyvážené, bavíme se o dobrém ročníku, výroba vína pak není pro vinaře tak náročná. Naopak méně příznivé, nevyvážené klima vede ke špatnému ročníku. Vinař má pak více práce s balancováním chuti vína, které po sklizni vznikne.

Počasí je záležitost velmi proměnlivá, a tak i chuť jednotlivých ročníků stejného vína se mění, a to i pokud byly pro jeho zpracování a výrobu použity identické postupy jako u předcházejících ročníků.

Naštěstí se lze v dnešní době, ve většině případů, jednoduše poinformovat o tom, jak si který ročník stojí, a vyhnout se tak případnému nepříjemnému překvapení. Výborný zdroj informací o kvalitě jednotlivých ročníků takřka z celého světa najdete na stránkách světoznámého kritika Roberta Parkera.