DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Ročník

Ročník je synonymum pro rok, během kterého byla vypěstována a sklizena vinná réva pro výrobu vína.

Ve spojitosti s ročníkem se často setkáme s pojmy „dobrý“ a „špatný“ ročník. Ročník představuje především počasí, které v průběhu roku ovlivňovalo růst a dozrávání vína. Pokud bylo příznivé a vyvážené, bavíme se o dobrém ročníku, výroba vína pak není pro vinaře tak náročná. Naopak méně příznivé, nevyvážené klima vede ke špatnému ročníku. Vinař má pak více práce s balancováním chuti vína, které po sklizni vznikne.

Počasí je záležitost velmi proměnlivá, a tak i chuť jednotlivých ročníků stejného vína se mění, a to i pokud byly pro jeho zpracování a výrobu použity identické postupy jako u předcházejících ročníků.

Naštěstí se lze v dnešní době, ve většině případů, jednoduše poinformovat o tom, jak si který ročník stojí, a vyhnout se tak případnému nepříjemnému překvapení. Výborný zdroj informací o kvalitě jednotlivých ročníků takřka z celého světa najdete na stránkách světoznámého kritika Roberta Parkera.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení