DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Nealkoholické víno (Bezalkoholové víno)

Nealkoholické víno je takové víno, jehož obsah alkoholu se pohybuje do 0,5 %.

Nealkoholické víno (nebo také bezalkoholové víno či dealkoholizované víno) se vyrábí odalkoholizováním již hotového, alkoholického vína. Díky promyšlenému, náročnému postupu navíc zůstávají zachovány chutě a vůně vína.

Existuje více metod, které lze pro odalkoholizování vína použít, nejčastěji však vinaři volí postup dvoufázové vakuové extrakce, kdy se víno zahřeje na požadovanou teplotu, aby se začalo odpařovat aroma a následně alkohol. Právě díky vakuu je kýžená teplota nižší a víno se tak nepoškodí. V první fázi procesu je z vína odebráno jeho aroma, v druhé fázi pak samotný alkohol, následuje navrácení aroma do vína.

Nealkoholické víno je dobrou volbou nejen pro abstinenty, řidiče či nastávající maminky – ale také pro ty, kteří si hlídají kalorie.