DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Demižon

Demižon je skleněná nádoba na víno, ale také třeba na pálenku. Jeho objem bývá 5-50 litrů, takže si každý může vybrat velikost, jakou preferuje.

Aby se demižon při přepravě vína nerozbil a majitel tak nepřišel o své víno, bývá chráněn opletením buď proutěným, nebo plastovou bužírkou. Jako prevence rozbití ve sklepě se pak demižony vkládaly do ocelového koše.

Tato oblíbená nádoba se používá již od středověku a svou popularitu si uchovala dodnes. Slovo demižon vzniklo z arabského slova dämegäna či dämigäna. Byl to název pro skleněnou nádobu, odvozený od perského města Dämaghän, známého svými sklárnami na výrobu velkoobjemových nádob.

Ve Francii se této známé nádobě říká dame-jeanne, v Itálii damigiana a v Německu zase Demijohn. Demižon je známý prostě všude tam, kde se pije dobré víno.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení