BIO Bourgogne Pinot Noir 2014, Domaine d´Ardhuy

559 Kč
559 Kč 529 Kč 437,19 Kč bez DPH
Vyprodáno

BIO víno z keřů starých 20-50 let a projevuje se to i na koncetrovanosti nosu i chuti. Nos je synfonie ovoce a citlivém projevu zrání ve vekých dřevěných sudech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto víno jsem objevil a vybral spolu s dalšími 17 novinkami z Francie při degustaci více než 500 francouzkých vín během tohoto léta. 

OCENĚNÁVÍNA.CZ HODNOCENÍ VÍNA: 87/88 bodů - BIO Pinot z malého rodinného vinařství, které vlastní úžasné polohy v Burundsku. A musím říct, že je vážně moc respektuji za to, že se dali na BIO vína jelikož je to mnohem těžší, než standardní přístup a své víno by pordali i tak. Navíc byli všichni hrozně sympatičtí a elegantní stejně jako jejich vína.

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA: 88b – Natalie Mc Lean

 

Toto víno je ze z keřů starých 20-50 let a projevuje se to i na koncetrovanosti nosu i chuti. Nos je synfonie ovoce a citlivém projevu zrání ve vekých dřevěných sudech. Ucítíte vyzrálé višně, třešně, a lesní jahody, víno je ještě relativně mladé, ale už teď z něj budete mít úžasný zážitek. Postupně se začnou objevovat tóny čoklády, kávy, kůže a ovoce přejde do sušených plodů. Chuťivě je víno hezky vyvážené s dobrou mineralitou a působí velmi. elegantně. Nakonec vás pohladí delší šťavnatou dochutí s tóny višní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pinot Noir (Rulandské modré)
Barva vína: Červené víno
Obsah cukru: Suché víno
Bio víno: BIO víno
Odrůda: Pinot Noir
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Burgundsko
Hodnocení: 87
Teplota podávání: 16-20°C
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: