DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Château Lys de Maisonneuve 2020 Montagne-Saint-Émilion, Bordeaux

389 Kč 321,49 Kč bez DPH
Skladem (57 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024

Zlatými medailemi ověnčené víno z 60 let starých vinic. Komplexní, koncentrované, ale zároveň elegantně šťavnaté, i díky tomu, že vinice jsou na hluboké vápenité půdě. Hned po prvním přičichnutí vás obejme komplexní a koncentrované aroma višní a ostružin, tóny švestek – od náznaků povidel až po připálené švestky na koláči – kořenitosti, tabáku a jemných tónů kůže, patrná je i šťavnatost, která balancuje koncentrované tóny ovoce a kořenitosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

88/89 bodů –  zlatými medailemi ověnčené víno z 60 let starých vinic. Komplexní, koncentrované, ale zároveň elegantně šťavnaté, i díky tomu, že vinice jsou na hluboké vápenité půdě. Jedná se o skvělé víno pocházející z takzvaného „Pravého břehu“, tedy víno s dominancí odrůdy Merlot. Bude získávat na kráse během archivace v horizontu dalších minimálně 5-7 let. Vínu určitě prospěje dekantace nebo otevření 30-90 min před popíjením. Druhý den bude víno ještě lepší než předchozí večer. 

Hned po prvním přičichnutí vás obejme komplexní a koncentrované aroma višní a ostružin, tóny švestek – od náznaků povidel až po připálené švestky na koláči – kořenitosti, tabáku a jemných tónů kůže, patrná je i šťavnatost, která balancuje koncentrované tóny ovoce a kořenitosti.

V chuti je víno ovocně kořenité, s patrnou strukturou zralých ovocných taninů, ty se budou postupem času zjemňovat, a příjemnou šťavnatostí tvořící skvělou platformu pro další pozitivní vývoj vína. Z ovocné složky se projevují tóny višní, švestek a ostružin, doplňuje je kořenitost a tmavá čokoláda. 

Dochuť je dlouhá, ovocně kořenitá, až do tónů tmavé čokolády.

Složení odrůd v cuvée:  75 % Merlot, 25 % Cabernet Franc

Doplňkové parametry

Kategorie: Merlot
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Merlot, Cabernet Franc
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Bordeaux, Montagne-Saint-Émilion
Hodnocení: 88 b.
Barva vína: Červené víno
Teplota podávání: 16-20°C
Obsah alkoholu: 14,5 %
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Objem lahve: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Château Lys de Maisonneuve

Francouzské vinařství Château Lys de Maisonneuve se nachází mezi oblastmi Saint Georges a Saint Emilion, blízko řeky Barbanne, která dodává vinařským regionům dostatečnou vláhu a hydrataci. Půda těchto oblastí je typicky vápencová a jílovitá. V šedesátých letech vinice v širokém okolí zmrzly a byly znovu vysázeny, takže viniční tratě Château Lys de Maisonneuve jsou staré už šedesát let.

V dnešní době je v čele vinařství rodina Rospars, která se o vinařství stará už po čtvrtou generaci. Zaměřují se na červené odrůdy, především Merlot a Cabernet Franc.