Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Barbera d'Asti Superiore Le Nicchie Nizza 2015, La Gironda

Akce Poslední láhve
Značka: La Gironda
729 Kč
Barbera d'Asti Superiore Le Nicchie Nizza 2016, La Gironda
729 Kč 649 Kč 536,36 Kč bez DPH
Vyprodáno

Opravdu velké víno navíc v krásném elegantním pojetí. Sofistikovanost vína a radost z objevování jeho vůní a chutí vás nadchne. Navíc je tato Barbera z malé apelace NIZZA, která byla vybrána pro svůj unikátní terroire do nejvyšší kategorie kvality DOCG relativně nedávno, ale vína z této oblasti jsou pro svou kvalitu vyhledávané už dlouho. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

93 bodů - velké víno navíc v krásném elegantním pojetí. Sofistikovanost vína a radst z objevování jeho vůní a chutí vás nadchne. Navíc je tato Barbera z malé apelace NIZZA, která byla vybrána pro svůj unikátní terroire do nejvyšší kategorie kvality DOCG relativně nedávno, ale vína z této oblasti jsou pro svou kvalitu vyhledávané už dlouho.

Aroma je velmi komplexní a koncentrované od červeného ovoce v podobě kandovaných třešní a višní, sušených jahod až po tmavé lesní ovoce v podobě ostružinové marmelády, vůně švestkových povidel až po aromatické tóny fialek a sladkého koření, nechybí ani odrůdově typická štavnatost. Vůně tohoto vína by se dala prodávat jako parfém. Už na nose dává najevo, že se jedná o velké víno.

Chuť je ovocně šťavnatá, sofistikovaně elegantní, zároveň také skvěle vyzrálá a koncentrovaná. V chuti se objevují tóny kandovaných višní a povidel. Struktura vína je podpořena živou kyselinkou a ve víně je i parádní mineralita, která dává vínu dlouhověkost a podrží jej i během delší archivace 7+ let.  Skvělé je i to, že v chuti ucítíte díky mineralitě i lehkou slanost, která ještě umocňuje pozitivní dojem z vína. Dochuť je dlouhá ovocně šťavnatá s doznívajícími tóny višní a jemnou kořenitostí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: