Pinot Gris 2013, Vinařství Plešingr, výběr z hroznů

339 Kč 280,17 Kč bez DPH
Vyprodáno

Pecka ze Salonu vín 2019. Naprosto opulentní bohaté, blahobytné, koncentrované plné, skvěle udělané a nekonečně dlouhé. Toto víno si superlativy rozhodně zaslouží. Dopředu říkam že víno zrálo v dubovém sudu barrique, ale nebojte tóny dřeva jsou do těla vína nádherně zakomponované. Rozhodně stojí za hřích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ SOMMELIERA OCENĚNÁVÍNA.CZ:

91 bodů – Opulentní bohaté, blahobytné, koncentrované plné, skvěle udělané a nekonečně dlouhé. Toto víno si superlativy rozhodně zaslouží. I když už se jedná o víno archivní není s archivačním potenciálem rozhodně u konce. Opravdu velké víno z Moravy.

Toto víno mi svou koncentrovaností v Salonu vín 2019 doslova vyrazilo dech. A nejsem sám, zlaté medaile totiž sbírá jak na běžícím pásu. Víno je z velmi limitované produkce a z bílých je to královský šperk vinařství Plešingr, který si náležitě opečovávají. 

DALŠÍ OCENĚNÍ:

Zlatá medaile Festwine 2018, Zlatá mediale Muvina 2018, Velká zlatá medaile Král vín 2018.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

Budu se opakovat, ale víno mě opravdu nadchlo. Čekejte symfonii vůní, která je komplexní, bohatá a intenzivní. Od bílých květů, zralého žlutého ovoce, sušených kytiček až po máslově oříškové tóny z kontaktu s dubovým sudem a vše je vybalancováno šťavnatostí citrusů k dokonalému mohovrstevnatému zážitku.

V chuti čekejte stejně opulentní bohatost a plnost jako na nose se skvělou strukturou a parádní mineralitou a kyselinkou, která krásně drží víno pohromadě a určuje mu ještě dlouhý archivační potenciál. Nicméně aktuálně je víno na vrcholu a rozhodně se jej vyplatií užívat plnými doušky už teď. Víno má neuvěřitelně dlouhou dochuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: