DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Sauvignon blanc 2020, pozdní sběr, Libor Veverka, suché

254 Kč 209,92 Kč bez DPH
Skladem (9 ks)
Můžeme doručit do:
3.2.2023

Povedený Sauvignon kopřivového charakteru se svěží tóny čerstvě posečené trávy a citrusů s akcenty pomela, nechybí ani ovoce v podobě zralého angreštu a kiwi spolu s jemnými tóny nektarinek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87 bodů –  velmi dobrý Sauvignon kopřivového charakteru, který je velmi dobře a čistě udělaný, má solidní strukturu a delší dochuť  doporučuji srovnat se Sauvignonem Sexenberg, která jde více do ovoce a broskví.

Aroma prozradí, že se jedná o kopřivový styl Sauvignonu, kde se kromě kopřiv objevují svěží tóny čerstvě posečené trávy a citrusů s akcenty pomela, nechybí ani ovoce v podobě zralého angreštu a kiwi spolu s jemnými tóny nektarinek.

V chuti je víno příjemně svěží s travnatými a pomelovými tóny, které slibují parádní osvěžení, víno je rovněž poměrně extraktivní a patrná je i minerální slanost, která dodává vín na struktuře a atraktivitě. Dochuť je delší travnatě citrusová, velmi svěží. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sauvignon Blanc
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Sauvignon blanc
Vinařská oblast: Morava
Hodnocení: 87 b.
Barva vína: Bílé víno
Klasifikace, přívlastek: Pozdní sběr
Obsah alkoholu: 12,5%
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Kyselina (g): 6,9
Vinařská obec: Čejkovice
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská trať: Noviny
Zbytkový cukr (g): 1,6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Veverka Oceněnávína_CZ.png.

Vinařství Veverka

Vinařství Veverka ve vinařské obci Čejkovice bylo založeno na lásce k vínu, k půdě a vinicím a také na základech dlouholeté rodinné tradice. Při zpracování se snaží spojit moderní technologie s tradičními postupy, a vzniká tak originální charakter jejich vín. Na svých vinicích pečlivě kontrolují kvalitu hroznů a využívají pouze přírodních zásahů, aby zůstala zachována harmonická chuť a vůně každé odrůdy. Výjimečnost vinařství Veverka se skrývá za využíváním francouzských sudů a zpracování každé části hroznu – lisují oleje z hroznových jader a vyrábí domácí hroznové džemy, aby žádná část úrody nebyla opomenuta.