Rosé Bočky 2016, VOC Modré hory, J. Stávek

 

Skvěle udělané Rosé z 40 let starých vinic vás nejen dokonale osvěží, ale i nadchne svou komplexitou a umem vinaře. Pro mě jen dokládá to, že se u nás dělají nejen bílá vína, ale i Rosé ve světové kvalitě.

Dostupnost Skladem (13 ks)
279 Kč
230,58 Kč bez DPH
   
Kategorie Růžová vína
 

Hodnocení za Oceněnávína.cz: 87/88 bodů - skvěle udělané Rosé z 40 let starých vinic vás nejen dokonale osvěží, ale i nadchne svou komplexitou a umem vinaře. Pro mě jen dokládá to, že se u nás dělají nejen bílá vína, ale i Rosé ve světové kvalitě.

Další ocenění: Salon vín ČR 2018, Champion 30 vín Modrých hor 2017, Prague regional champion Prague wine trophy 2017, Stříbrná medaile AWC Wiena

Rosé je postaveno na odrůdě Svatovavřineceké z viniční tratě Bočky. Zajímavostí je, že pochází ze 40 let starých vinic, což mu dodává hloubku a komplexitu. Vinař uvádí velmi dlouhý archivační potenciál - u růžového nezvyklých 12 let.

Aroma vína je komplexní ovocné a čisté, voní po vyzrálém červením ovoci, především po malinách, třešních. Láká i šťavnatostí a tóny vyzrálých červených jablíček.

V chuti najdete višňové a  tóny červeného rybízu, je zde patrná i kořenitost. V závěru je cítit minerální slanost, šťavnatost a doznívající tóny červeného ovoce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.