Riesling "Grauschiefer" 2018, Schloss Saarstein, Mosel-Saar-Ruwer VDP

Poslední láhve
449 Kč 371,07 Kč bez DPH
Vyprodáno

Velké vín z Mosely, které vám nabídne vše, po čem v této oblasti Německa toužíte - meruňky, svěží kyseliku a parádní mineralitu. Vše v kombinaci s dobrou strukturou a dlouhou dochutí. Není divu, že vinařství patří už 100 let k nejlepším vinařstvím oblasti kolem řeky Saar.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodnocení za OCENĚNÁVÍNA.CZ:

90 bodů - velké vín z Mosely, která vám nabídne vše, po čem v této oblasti Německa toužíte - meruňky, svěží kyseliku a parádní mineralitu. Vše v kombinaci s dobrou strukturou a dlouhou dochutí. Víno si  užijete nejen teď, ale skvěle se bude hodit i k archivaci. Není divu, že vinařství patří už 100 let k nejlepším vinařstvím oblasti kolem řeky Saar.

Hned při prvním přivonění Vás zaujme komplexní a koncentrovaná vůně ve které ucítíte kromě sušených meruněk i tóny křupavé minerality až doslova v podobě mokrého kamení, zaujme vás rovněž aroma bílých květů a květinového nektaru, který přechází až po jemné tóny medu tu ovšem skvěle balancují štavnaté tóny citrusů.

V chuti je víno velmi hezky poskládané a zaujme vás jak svou ovocností tak křupavou kyselinkou a mineralitou z kamného břidlicového podloží tak typického pro oblast Mosely, rozhodně se jedná o velké víno a nemusíte se jej bát archivovat klidně 10 let. Dochuť je dlouhá minerálně šťavnatá s dozvuky sušených meruněk a květinového nektaru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: