DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Barbaresco 2016, Gaia principe, Prinsi, Piemonte

Značka: Prinsi
879 Kč 726,45 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Perfektně zralé komplexní a sofistikované červené. Vůně lesního ovoce, švestek a skořice spolu se sofistikovanou elegancí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

91 bodů - Užijte si perfektně nazrálé velmi komplexní a sofistikované víno, které nekřičí na první dobrou, ale příjemně se postupně rozvíjí ve skleničce. Jeho silná stránka je v mnohovrstevnatosti, jemnosti a eleganci. 

Aroma je komplexní, elegantní, uhlazené a sofistikované. Objevuje se v něm celá škála vůní od lesního ovoce, zralých višní až po sušené švestky. Zaujme i aroma sušených okvětních lístků růží, objevují se už i nazrálé terciální tóny a nechybí ani ušlechtilé tóny dřeva, kořenitosti a příjemné náznaky skořice.

Chuťově je víno parádně vyvážené a uhlazené, působí sametovým a elegantním dojmem a jeho struktura a kořenitost je mistrně balancována svěží kyselinkou, je patrné že víno pochází z vápenitého podloží a osvěženo příjemnými kořenitými tóny.

Dochuť je dlouhá, ovocně kořenitá, elegantní a šťavnatá.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Prinsi_OceněnáVína_CZ

Vinařství Prinsi

Italské vinařství Prinsi se nachází v Neive v Piedmontu, pro místní je oblast známá jako Langa ve vinařské oblasti Barbaresco. Prinsi je rodinné vinařství, které se už po tři generace od roku 1940 stará o italské vinice o rozloze více než 25 hektarů. Většinu vinic zabírá odrůda Nebbiolo, které se v půdě této oblasti výjimečně daří. Jak říká sám vlastník Prinsi - Daniele Lequio, víno je odrazem kvality hroznů a půdy oblasti, ve kterých roste. Jejich cílem je přenést přírodní esenci a podstaty hroznů z vinice přímo do láhve.