DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Nero di Troia 2018, Massimo Leone, IGT Puglia

299 Kč 247,11 Kč bez DPH
Skladem (36 ks)
Můžeme doručit do:
18.4.2024

Skvěle vyladěné ovocně šťavnaté Nero di Troia z Puglie. Elegantní projev, příjemná minerální linka a svěží a ovocný charakter - tím vším vás tato méně známá odrůda zaujme a dostane.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

87 bodů - Užijete si parádně laděné ovocně šťavnaté víno z Puglie méně známé odrůdy Nero di Troia. Velmi oceňuji především elegantní projev vína a příjemnou minerální linku, která parádně osvěžuje jeho primárně ovocný charakter.

Aroma působí ovocně šťavnatě, především do tónů tmavého ovoce jako je černý rybíz a borůvky a znatelné jsou i tóny zralých višní. Na komplexitě vínu přidává i minerální podtón, který příjemně obohacuje ovocnou aromatiku vína.

V chuti je víno ovocné, příjemně uhlazené, šťavnaté a elegantní. Ucítíte rovněž zralé tóny višní, náznaky černého rybízu a dozrávajících borůvek. Oceňuji patrnou slaně minerální linku, která příjemně osvěžuje a balancuje ovocný charakter vína. Víno má ovocně šťavnatý a celkově příjemně elegantní charakter

Dochuť je střední až delší s elegantním ovocně šťavnatým dozvukem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nero di Troia
Obsah cukru: Suché víno
Země původu: Itálie
Hodnocení: 87 b.
Barva vína: Červené víno
Obsah alkoholu: 13,5 %
Alergeny: Obsahuje siřičitany
Objem lahve: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Cantine Massimo Leone_OceněnáVína_CZ

Vinařství Cantine Massimo Leone

Vinařství Cantine Massimo Leone se zrodilo v roce 2007 a na jeho počátku stojí podnikatel z Foggia. Jeho filozofií je obnovit a ochránit spojení mezi historií a územím vinařské tradice italské Puglie. Vinařství se nachází v centru Tavoliere delle Puglie, kde kdysi stálo město Arpi založené v roce 1800 králem Diomedem z Aetolie. Inspirace historií je zavedla ke Ganymedovi, který podával poháry vína středověkým bohům. Rozhodli se vysadit révu na vinicích Fiano, Falanghina a Aglianico a pěstovat odrůdy Primitivo a Nero di Troia. Nebrání se ale ani moderní inovaci a sází na udržitelnost a přirozené spojení s přírodou. Používají stoprocentně recyklovatelné korky a vyhýbají se zbytečným chemickým zásahům při procesu pěstování a výroby vína.