DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

BIO Riesling Ilbesheim vom Kalk 2021, trocken, Kranz, VDP, Pfalz

Poslední láhve
Značka: Kranz
539 Kč 445,45 Kč bez DPH
Skladem (28 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024

Svěží a minerální Ryzlink z vápenitého podloží německých vinic Pfalzu. Dejte si ho hned nebo klidně počkejte až deset let, aby se při archivaci rozvinul jeho solidní potenciál. A to ještě v BIO kvalitě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HODNOCENÍ VLÁDI VAŇKA z OceněnáVína.cz

88 bodů - Křupavě minerální a svěží Ryzlink, který si milovník přísnějšího stylu Ryzlinků užije už teď. Víno má ale velmi solidní strukturu a bude se pozitivně vyvíjet i během archivace. Tento Ryzlink pochází z vápenitého podloží a mineralita je zde doslova hmatatelná. Navíc v BIO kvalitě.

Aroma je komplexní, působí svěžím dojmem čerstvých meruněk, citrusů a až křupavé minerality a znatelné kamenitosti a není divu, protože tento Ryzlink pochází z vápenitého podloží a mineralita je zde doslova hmatatelná.

V chuti víno působí svěže, elegantně a je zde znatelná i minerální slanost až křupavost, která prostupuje celým vínem ve všech jeho složkách, víno má i přes spíše elegantní a svěží charakter velmi solidní strukturu, která mu předurčuje velmi pěkný archivační potenciál. V horizontu min 5-7 let se víno bude ještě zlepšovat a archivační čas odhaduji minimálně kolem 10 let.

Dochuť je dlouhá, minerálně šťavnatá se slaným kamenitým dozvukem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Ryzlink rýnský - Riesling
Země původu: Německo
Bio víno: BIO víno
Hodnocení: 88 b.
Barva vína: Bílé víno
Obsah alkoholu: 11,5 %
Objem láhve: 0,75 l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vinařství Kranz_OceněnáVína_CZ

Vinařství Kranz

Rodinné vinařství Kranz má své počátky už v roce 1948, kdy rodina Kranz ve Pfalzi započala svou produkci vína. Nachází se ve staré vinařské vesnici Ilbesheim, blízko Rýnské nížiny a Odenwaldu. Jejich filozofií je tvořit si vlastní a osobitý typ vína s ohledem na priority, které si sami stanovili - autenticitu, udržitelnost, nadčasovost a originalitu. Základem je pro vinařství Kranz jejich půda, o kterou citlivě pečují, protože jsou přesvědčeni, že zdravá půda a precizní ruční práce vede ke kvalitním hroznům. O vinice pečují ekologicky, vyhýbají se škodlivým chemickým zásahům do přírodních cyklů a zakládají si na udržitelnosti. Přestože mají dostupné nejmodernější technologie, do přírodních procesů zasahují minimálně a citlivě.