Víno doručujeme koronaviru navzdory po celé ČR do 2 pracovních dnů. Pro výdej objednávek je otevřen i náš sklad v Horních Počernicích ve všední dny od 8.00 do 18.30

Porovnejte vliv oblasti na Ryzlink: Mosela - Německo vs. Alsasko - Francie

708 Kč 585,12 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Garantuji vám, že na tomto souboji dvou mých oblíbených vinařských oblastí si opravdu pochutnáte. Nadchne vás charakter a mineralita obou vín a ve finále skoro ani nebude důležité, které víno vyhraje. Tuto cestu si rozhodně užijete.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Garantuji vám, že na tomto souboji dvou mých oblíbených vinařských oblastí si opravdu pochutnáte. Nadchne vás charakter a mineralita obou vín a ve finále skoro ani nebude důležité, které víno vyhraje. Tuto cestu si rozhodně užijete.

K vínům dostanete navíc elektronicky  "Popis balíčku" s tipy jak si tuto srovnávací dvojici více užít a podrobnější informace o vínech. 

POPIS VÍN V BALÍČKU:

Riesling Schiferstein trocken 2015, Weingut Lotz

U tohoto vína už je po prvním přičichnutí patrné, že jsme narazili na vyšší řadu. Vaše čichové buňky obejme koncentrované a komplexní aroma sušených meruněk, pomerančové kůry, medovosti, šťavnatých citrusů a náznaku minerality. Chuť je koncentrovaná a minerální a skvěle šťavnatá opět se zde kromě minerální slanosti objevují citrusové tóny, sušené meruňky a náznak medovosti, která se po pár letech archivace zintenzivní a rozvine v nádherné voskové tóny. Dochuť je dlouhá šťavnatě minerální s podtónem meruněk.

BIO Rieslnig Granit, Domaine Charles Frey, Alsace

Alsaský Ryzlink z kamenitého podloží, kombinuje nasládlost ovoce  s perfektně vyváženou šťavnatostí a mineralitou. BIO kvalita z malého rodinného vinařství. Vůně tohoto Ryzlinku se otevírá postupně je spíše jemnější květinová s tóny minerality a sušených meruněk a dotekm medové plástve.V chuti je sice suché,  ale naprosto dokonale kombinuje nasládlost ovoce  s perfektně vyváženou šťavnatostí a při degustaci a tomto popisu jsme místo obvyklého plivání víno rovnou polykal, nešlo odolat:o). V chuti se projevují tóny od meruněk přes šťavnatá jablka a citrusy až po minerálnost a lehkou medovost. Dochuť je střední s tóny sušených meruněk, citrusů a květinového nektaru.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: