VALENTÝN: 3 TIPY JAK VYJÁDŘIT LÁSKU VÍNEM A SÝREM

Chcete letos na Valentýna potěšit svého partnera nebo partnerku něčím speciálním? Zkuste to smyslnou kombinací vína a sýra. Mám pro vás 3 tipy, které zaručeně zaberou.

Valentýn víno a sýry

 

1. Překvapte sýrovým dezertem 

Pro sladké svádění zvolte rychlé sýrové dezerty. Stačí zvolit správné sýry, doplňky v podobě povidel či čatní a párovat je s vhodným vínem. Vyzkoušejte tyto konkrétní tipy: 

  • Švestková povidla + blanšírované mandle + hermelín Nebeský od Krále sýrů, který díky tvarohovému jádru příjemně vyváží sladkost povidel. Kombinujte s červeným vínem. Ideální je ovocná Rioja Crianza 2012, Bodegas Escudero, či plné italské víno Micina Nero d´Avola 2013, Zabú, alternativně podávejte s kvalitním portským.   
  • Cibulové čatní a lískový oříšek + aromatičtější sýr typu hermadur od Krále sýrů nebo hodně vyzrálé brie + polosladký Tramín z Alsaska nebo moravská Pálava.

 

2. Darujte srdce 

Darujte sýrové srdce z Normandie: Coeur Neufchatel. První zmínka o sýru ve tvaru srdce se objevila už v roce 1035 a s oblibou si na něm pochutnávali Pařížané nejen na Valentýna.

Pro srdce ale nemusíte jezdit až do Francie – stačí, když si koupíte vykrajovátko ve tvaru srdce a použijete český hermelín. Pro velmi jemnou smetanovou chuť je ideální hermelín Krémový od Krále sýrů. Zkuste tyto kombinace:

 

3. Bublinkové svádění 

Oblíbeným pomocníkem pro svádění jsou smyslné bublinky. Pokud je zkombinujete s čerstvými fíky nebo fíkovou marmeládou a hermelínem Krémovým nebude se stačit divit :o) 

Vyzkoušejte polosuché Prosecco Serrai Extra dry DOCG superiore, La Tordera či polosladké Moscato di Asti + hermelín Krémový + čerstvé fíky nebo fíková marmeláda.

 

Doufám, že jsem vás romanticky naladil a prožijete nezapomenutelný valentýnský večer.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)