Vinsacro 2010, Bodegas Escudero

679 Kč 561,16 Kč bez DPH
Vyprodáno

Nejvyšší řada rodinného vinařství Bodegas Escudero. Kvalitně odvedená práce na vinici i ve sklepě je přímo cítit:  komplexita, koncentrace a plnost taková,  že by se víno doslova dalo kousat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno jsem objevil a vybral spolu s dalšími 9 novinkami ze Španělska při degustaci přibližně 457 španělských vín během tohoto léta. Jedná se o nejvyšší řadu rodinného vinařství Bodegas Escudero. Kvalitně odvedená práce na vinici i ve sklepě je přímo cítit komplexita, koncentace, plnost.

OCENĚNÁVÍNA.CZ HODNOCENÍ VÍNA: 91 bodů - ochutnáte opravdu výjmečné víno, plné, mohutné a koncentrované

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA: Robert Parker 90 bodů (ročník 2011, který byl horší než 2010) 

Mohutné komplexní aroma plné vyzrálého ovoce jako jsou třešně, sušené švestky, povidla, ostružinová marmeláda s otiskem amerického sudu, aroma vanilky, čokolády a kořenitostí. Chuť je velmi komplexní a plná, víno by se doslova dalo kousat jak je koncentrované. Velmi dobrá struktura, sametové tříslo a dlouhá opojně ovocná dochuť s dobrou integrací sudu.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 18-19°C

DEKANTACE: 

Víno už je hezky nazrálé se zaoblenými taniny, můžete jej necháte otevřít až ve skleničce. Pro větší zážitek však doporučuji dekantovat min na 30-60min nebo otevřít lahev 1-2 hodiny před podáváním.

PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA: 

K vínu z regionu Rioja (odrůda Tempranillo) se hodí sušená šunka Jamon, paprikou kořeněná jídla nebo klobásky a salám chorizo, či nejrůznější úpravy jehněčího masa, pizza, lasagne a nepříliš pikantní jídla mexické kuchyně. Tempranillo je rovněž perferektní společník pro grilované maso, houby a hamburgery.  Dále doporučuji spíše středně vyzrálé  sýry typu Comté, Gryer, Gouda, Pecorino, hodí se i k vyzrálejším sýrům typu Brie.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tempranillo
Barva vína: Červené víno
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Tempranillo
Země původu: Španělsko
Vinařská oblast: Rioja
Hodnocení: 91
Teplota podávání: 16-20°C
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: