Romantica 2013, de Bardos, Ribera del Duero

 

Skvělá hodnota z prestižní španělské oblasti Ribera del Duero. Sbírá se ručně a svede vás svým tmavým ovocem a podmanivými kouřivě čokoládovými projevy.

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 329 Kč
239 Kč
197,52 Kč bez DPH
Kategorie Tempranillo
 

Romantica je starých vinic, sklízí se výhradně ručně a ručně probíhá i selekce hroznů. Víno je z oblasti Ribera del Duero. Jedná se o méně známou oblast než Rioja, ale je menší a prestižnější. Vína jsou zde obecně výrazně dražší než ta z Riojy.

Romantica vybízí k užívání si vína ve dvou. Jen upozorňuji, že má znatelnější taniny a příjemně nazrálé terciální tóny podrostu, kouřovosti a tmavého ovoce - pokud vaše drahá polovička preferuje ovocnější víno doporučuji například ovocně kořenitou Rioju Crianzu nebo plný ovocný 9 Stones Shiraz z Austrálie.

Odrůda: Tempranillo 100%, 14 měsícu ve francouzských dubových sudech

HODNOCENÍ ZA OCENĚNÁVÍNA.CZ: 86/87bodů -  skvělá cena/ výkon z Ribera del Duero, je plnější a koncentrovanější než běžná Rioja Crianza...

DALŠÍ OCENĚNÍ:  Stříbrná medaile na Tempranillos al Mundo Awards 2016

Aroma je velmi elegantní, projevují se zde tóny tmavého ovoce, připálených višní na koláči a tóny kouřovosti, čokolády spolu s lehkými tóny podrostu a kůže. 

Víno má střední až plnější tělo, dobrou strukturu a koncentrace, vše balancuje šťavnatá kyselinka v porjevu se těšte na kompotované višně, dále pak švestky a borůvky s čokoládovými tóny a ušlechtilou kouřovostí z francouzského dubu.

Dochuť je středí, šťavnatá, ovocně kouřová a Romatica vás bude vyloženě svádět k dalšímu napití.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.