Vino Nobile di Montepulciano 2013, Gattavecchi

559 Kč
Vino Nobile di Montepulciano 2013, Gattavecchi
559 Kč 499 Kč 412,40 Kč bez DPH
Vyprodáno

Velké víno vyráběné tradičním stylem. Nos je komplexní a koncentrovaný s aroma višní, sušených švestek, tóny fialek, lékořice, čokolády a s lehkým dotekem kůže, aroma se vyvíjí a vyplatí se jej objevovat a zkoumat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi tradiční rodinné vinařství s dlouhou historií sahá až do roku 1870 a aktuálně se o víno a vinohrady stará 4. generace rodiny Gattavecchi. Dělají tradiční styl vína 100% z odrůdy Snagiovese. Vína se z klonu odrůdy Sangiovese „Prugnolo Gentile“ prugna = švestka, je to klon s malými bobulemi který dává vínu větší koncentraci a strukturu vyšlechtění speciálně pro půdy v oblasti Montepulciana.

HODNOCENÍ ZA OCENĚNÁVÍNA.CZ: 88 bodů rozhodně je to velké víno vyráběné tradičním stylem a potěší vás nejen při otevření lahve teď, ale i pokud se víno rozhodnete archivovat, bude se pozitivně vyvíjet nejméně dalších 5-8let.

Nos je komplexní a koncentrovaný s aroma višní, sušených švestek, tóny fialek, lékořice, čokolády a s lehkým dotekem kůže, aroma se vyvíjí a vyplatí se jej objevovat a zkoumat.

Chuť je střední až plnější velmi elegantní těl, s perfektní ovocností a šťavnatosti a zároveň velmi solidní strukturou, která víno předurčuje k velkému archivačnímu potenciálu, v chuti jsou ovocné složky višní, sušených švestek, čokolády a lehké tóny dřeva. Víno má dlouhou šťavnatou dochuť po višních a fialkách s dotekem čokolády.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sangiovese
Barva vína: Červené víno
Obsah cukru: Suché víno
Odrůda: Sangiovese
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Montepulciano
Hodnocení: 88
Teplota podávání: 16-20°C
Objem láhve: 0,75l
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: