Rioja Reserva 2008, speciální čokoláda na párování s vínem 74% XC choco alchemy

 

Víno nabízí plnou pusu chuti. Je harmonické, čokoládově - ovocné, dlouhé. Znatelné terciální tóny sušené višně, švestky, čokoláda a krabice od doutníků. Ochutnejte víno archivované 9 let v kombinaci se speciální čokoládou k červenému vínu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
559 Kč
461,98 Kč bez DPH
Kategorie Dárkové sady Víno & Jídlo
Položka byla vyprodána...
 

Charakteristika vína: Rioja Reserva 2008, Bodegas Escudero

Víno jsem objevil a vybral spolu s dalšími 9 novinkami ze Španělska při degustaci přibližně 457 španělských vín během tohoto léta. Zaujalo mě na něm především kvaltní zpracování, komplexní a vyzrálý projev s nastupujícím terciálními tóny vznikajícími při archivaci vína - na lahvi zraje už 10 let. 

OCENĚNÁVÍNA.CZ HODNOCENÍ VÍNA: 88bodů - víno této kvality dosáhne bez problémů na zlatou medaili. Stojí za to porovnat s mladší Crianzou od stejného vinařství. 

DALŠÍ OCENĚNÍ KVALITY VÍNA: Ve slepém testu vyhrálo soutěž o nejlepší Reservu z Riojy v soutěži Emundovino.

Tato  Rioja Reserva vám poskytne vhled do archivace vín a jak se během zrání v lahvi vyvíjí odrůda Tempranillo, která je typická pro oblast Rioja. Na nose se spolu s ovocem jako jsou sušené višně a švestky objevují terciální tóny kůže, čokoláda, káva, krabice od doutníků. Chuťově je tělo v perfektní harmonii a díky zralost třísla skvěle připraveno k pití. V chuti na vás čeká čokoláda, višně a živá kyselinka, která dodává vínu šťavnatost. Plná pusa šťavnatých višní, čokolády a dřeva, dlouhá dochuť.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 17-18°C

DEKANTACE: 

Víno lze pít i rovnou po otevření lahve stím že je necháte prodýchat ve skleničce, nicméně vám pro lepší zážitek doporučuji dekantovat na 30-60min nebo otevřít lahev klidně 2-3 hodiny před podáváním.

ČOKOLÁDA XC choco alchemy 74%
Je 74% čokoláda speciálně připravena pro párování s vínem. 
Obsahuje 17 exotických ingrediencí a koření včetně květu chrpy a drobných krystalků soli z francouzského jezera Camarque.
 
JAK DEGUSTOVAT VÍNO S ČOKOLÁDOU:
1, Nejdříve si přičichněte k vínu a ochutnejte víno samostatně
2, Pak umístěte podkovičku čokolády na skleničku a přivoňte k vínu s nosem u čokolády
3, Kousněte do čokolády a nechte ji rozpustit na jazyku.
4, Napijte se vína a užívejte si snoubení chutí vína a čokolády. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.