Srovnání ročníků a zrání vína - vyzkoušejte si vliv ročníku a archivace

 
Poslední 4 degustační balíčky vín, u kterých se mi podařilo zachránit lahve staršího ročníku.
Dostupnost Vyprodáno
1 498 Kč
1 238,02 Kč bez DPH
Kategorie Vyprodané balíčky
Položka byla vyprodána...
 

Toto je velmi limitovaná a degustačně zajímavá nabídka už jen 4 degustační balíčy vín, u kterých se mi podařilo zachránit poslední lahve.

Máte tak jedinečnou možnost porovnat jak se vyvíjí ročníky 2011 a 2013 u červeného vína z jižní Rhóny Mondoreé, ochutnat perfektně nazrálé toskánské víno a kupáž 3 ročníků a 9ti odrůd ve stylu Chateu neuf du Pape od jednoho z nelepších francouzkých vinařů z této oblasti. Nepřijdete ani o srovnání svěžího bílého Scheurebe v ročníku 2014 a 2013.

Nejdříve doporučuji ochutnat ovocné a svěží Scheurebe 2014 pak 2013, posléze GuGu, pak Plan Pegau a nakonec Mondoreé ročníku 2013 a 2011.

K tomu, abyste mohli porovnat vína najednou a nemuseli vypít celé lahve doporučuji vakuovací systém VacuVin, který udrží bílé víno v perfektní kvalitě minimálně 3 dny a červené až 5 dní.

Scheurebe
Scheurebe je kříženec ryzlinku a neznámé odrůdy dává nádherná bohatě aromatická vína. V tomto víně aroma  přechází od vůní citrusů, grepů až do v parfémové vůně  sladkého melounu, ringle, kandované broskve, křížaly, růže. Má jemně kořenitou, výraznou chuť s se svěžími citrusovými tóny grepů a znatelnou mineralitou. 89bodů Prague Wine Trophy

Mordorée vin de France,  Domaine de la Mordorée, Lirac
Mohutné víno plné koncentrovaného ovoce - to doslova tak, že by se víno dalo kousat. Je plné, hutné.o jedno z nejlepších vinařství oblasti Tavel a Lirac. Díky vinařskému talentu Ch. Delorma jsou i jejich levná vína z oblasti Rhôny perfektně vydařená a nabízejí neuvěřitelný poměr kvality a ceny. Vinařství bylo zařazeno do knihy R. Parkera Nejlepší vinařské domény na světě.

Plan Pegau Rougem Donmaine du Pegau
Hezky vyvážené a ovocné víno, které vystihuje charakter vín z Jižní Rhóny - směs Grenache, Syrah, Merlot a dalších 6 odrůd navíc je zajímavé to že je víno NV tedy neročníkové vytvořené z vín ročníku 2010, 2011 a 2012. Víno vyrábí spičkové vinařství  v Chateauneuf-du-Pape produkující hutná tradiční až lehce rustikální vína. Jejich speciální, velmi limitované Cuvée da Capo dostalo pokaždé 100 bodů od R. Parkera.

Gugu Toscano 2011
Ovocné víno kde se snoubí červené a černé ovoce( višeň, třešeň, ostružiny) se středně plným tělem, velmi příjemné pití, 80 % Sangiovese, 20 % Merlot. Víno je už nádherně vyzrálé a připravené k pití.

,

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.