Francouzký Cabernet a Chardonnay, 2x velká terrina 320g, fíková marmeláda, speciální čokoláda k vínu

 

Velký dárková sada vína a jídla. Užijete si jak francouzský Cabernet v kombinace s čokoládou a terrinkami tak Chardonnay v burgundském sytlu třeba s sýrem typu brei či camembert s fíkovou marmeládou.

Dostupnost Skladem (2 ks)
1 199 Kč
990,91 Kč bez DPH
   
Kategorie Dárkové sady vína a jídla
 
 

Charakteristika vína: CHARDONNAY BARRIQUE STYL 2014, LA VILLETTE

Toto víno jsem objevil a vybral spolu s dalšími 17 novinkami z Francie při degustaci více než 500 francouzkých vín během tohoto léta. Zaujalo mě na něm především to, že je dělané v burgunském stylu a má oproti podobným vínům z této cenové kategorie mnohem větší finesu a eleganci v chuti a dochuti.

Hodnocení za oceněnávína.cz: 86/87bodů - kategorie stojí za to vyzkoušet, moc pěkně udělané víno v burgundském stylu, plné a zároveň šťavnaté a minerálně elegantní.

Víno má expresivní a bohaté aroma, ve kterém ucítíte máslo, pražené oříšky mandle, citrusy a tóny exotického ovoce jako papaya, ananas se znatelnými tóny dřeva. Tělo vína je střední s harmoiní šťavntého ovoce, citrusů a máslově oříškových tónů. Dochuť je střední až delší s cirusově minerálním akcentem a tóny pražených oříšků. Velmi příjemné.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 14-16°C

DEKANTACE: Víno můžete pít rovnou a nechat otevřít ve skleničce. Nicméně pro ještě lepší zážitek doporučuji dekantovat na 30-60min nebo otevřít lahev klidně 1-2 hodiny před podáváním.

PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA: K tomuto Chardonnay se hodí třeba kuře, smatanové omáčky nebo sýry typu Brie a Camember nebo český Hermelín, díky tomu, že bylo v kontaktu s dubovým sudem velmi hezky bude doplňovat i jídla s houbami.

 

Charakteristika vína: CABERNET SAUVIGNON 2014, La Villette

Toto víno jsem objevil a vybral spolu s dalšími 17 novinkami z Francie při degustaci více než 500 francouzkých vín během tohoto léta. Zaujalo mě na něm především svou ovocnou koncentrovaností. Navíc má víno kvalitní aromatický projev, příjemnu harmonickou chuť a není jen jednoduše líbivé jako většina vín z Chille.

OCENĚNÁVÍNA.CZ HODNOCENÍ VÍNA: 86bodů - Zamilujete si jej pro jeho plnost, koncentraci ovoce a sametovou chuť. Kvalitní víno pro vaše příjmné večery.

Hned vás zaujme plný ovocný nos především tmavého zralého ovoce jako je černý rybíz, ostružinová marmeláda a sladkého koření - skořice. Pak na vás čeká plná chuť s hebce ovocným a sametově vyzrálým tříslem s dobrou strukturou a svěží kyselinkou. V závěru pak šťavnatá dochuť plná ostružin a třešní.

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 16-18°C

DEKANTACE: 

Není vyloženě nutná, stačí když se víno postupně otevře ve skleničce. Pokud byste si chtěli vylepšit zážitek doporučuji dekantovat na cca 30min nebo otevřít lahev klidně 1 hodinu před podáváním.

PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA: 

K Cabernet Sauvignon se hodí zvěřina, steaky, hutnější jídla a omáčky. U sýrů volte více vyzrálé tvrdé sýry Comté,  Gryer, Gouda, Pecorino, Parmigiano Reggiano nebo třeba český Gran Moravia. 

 

ČOKOLÁDA ROSE OF JERICHO
Je 69% čokoláda z ostrova Svatého Dominika speciálně připravena pro párování s vínem. 
Obsahuje 23 exotických ingrediencí a koření včetně květu chrpy a drobných krystalků soli z francouzského jezera Camarque.
 
JAK DEGUSTOVAT VÍNO S ČOKOLÁDOU:
1, Nejdříve si přičichněte k vínu a ochutnejte víno samostatně
2, Pak umístěte podkovičku čokolády na skleničku a přivoňte k vínu s nosem u čokolády
3, Kousněte do čokolády a nechte ji rozpustit na jazyku.
4, Napijte se vína a užívejte si snoubení chutí vína a čokolády. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.