• 1 z 2
 

Gavi 2015, La Bollina

 

Aroma je intenzivní od tónů hrušky, sušeného sena, žlutého jablíčka až po exotické květy a šťavnaté citronovo limentkové vůně, řekl bych, že jde až do vůně kůry limetky, po přičichnutí k tomuto Gavi se mi vždy začnou sbíhat sliny.

Dostupnost Skladem (21 ks)
Běžná cena 329 Kč
299 Kč
247,11 Kč bez DPH
   
Kategorie Cortese
 

Menší vinařství jen 25ha vinic v oblasti Gavi, zajímavostí kromě skvělého vína je i to že je kousek od vinařství 18 jamkové golfové hřiště. A Kolo na etiketě je pocta italské cyklistické legendě, ženě, která je pohřbena na místním hřbitově (jméno bohužel nevím).

HODNOCENÍ ZA OCENĚNÁVÍNA.CZ: 87 velmi krásné povedené víno od malého vinařství, které si zaslouží vaši pozornost a pro mě patří asi k nemilejším objevům z mé poslední cesty po Itálii.

Aroma je intenzivní od tónů hrušky, sušeného sena, žlutého jablíčka až po exotické květy a šťavnaté citronovo limentkové vůně, řekl bych, že jde až do vůně kůry limetky, po přičichnutí k tomuto Gavi se mi vždy začnou sbíhat sliny :o)

V chuti se krásně prolíná ovocnost, tóny hrušky, broskve s minerálním charakterem vína a šťavnatou kyselinkou, která víno předurčuje jako perfektní nejen letnímu osvěžení, ale i k párování s mořskými plody, saláty nebo třeba pravým italským rizotem - na víně se mi líbí jeho aromatická bohatost a zároveň minerálně šťavnatá elegance s harmonickou dochutí. Dochuť je střední příjemně ovocná vyvážená minerální elegantností.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.