Doprava zdarma
 

Cesta po Francii - poznávací zájezd směr Burgundsko a Jižní Francie

 

Vítejte na výpravě do nejslavnější oblasti Francie - možná jste to nevěděli, ale právě zde se rodí nejdražší vína světa. V Burgundsku nás čeká elegance a na Jižní Rhóně pořádně plní ovocní obři.

Dostupnost Skladem (6 ks)
Běžná cena 2 454 Kč
2 049 Kč
1 693,39 Kč bez DPH
   
Kategorie Cesta po Francii
 

Vítejte na výpravě do nejslavnější oblasti Francie - Burgundsku. Možná jste to nevěděli, ale právě zde se rodí nejdražší vína světa. Není to ani Champagne ani Boredeaux, ale Burgundsko. Vína zde jsou ceněná především kvůli své eleganci a finese. To na Jižní Rhóně je to naopak, vína mají plný ovocný charakter.

Doporučuji srovant si dvojice Chardonnay, dvojice Pinotů a zamyslet se nad rozdíly, které v těchto vínech jsou - jedno je udělané v burgundském stylu a druhé je skutečně z Burgundska. Případně si tato vína jedno po druhém můžete jednoduše užít :o)

Chardonnay barrique styl 2014, La Villete

Skvělé Chardonnay na sudu v burgundském stylu, ale za poloviční cenu. Doporučuji vyzkoušet. Chrakterizuje ho máslovost, oříšky, exotické ovoce, citrusy a minerální šťavnatost.

Chardonnay Bourgogne les Dressoles 2013, André Goichot

Hrozny z výborné polohy u Meursaltu. Velmi kvalitní burgundské víno za neuvěřitelnou cenu. Ve vůni najdete máslovost, pražené lískové oříšky, vyzrále exotické ovoce. Je to komplexní, plné a zároveň svěží víno, na které se budete těšit. 

BIO Le Mourre de Lisle BLANC 2013, Vignobles David, Jižní Rhóna

Epochální zážitek z exploze vyzrálého ovoce, navíc v BIO kvalitě od moc sympatického mladého vinaře. Velmi kvalitní, komplexní a plné víno, typické pro oblast jižní Rhóny.

Pinot Noir 2013, La Villette

Kvalitní Pinot Noir na sudu v burgundském stylu, ale za poloviční cenu. Doporučuji vyzkoušet. Víno je komplexní a najdete v něm od ostružiny, kouřovosti, kůže, kávy po sušené brusinky a višně s tóny dřeva.

BIO Bourgogne Pinot Noir 2014, Domaine d´Ardhuy

BIO víno z keřů starých 20-50 let, což se projevuje i na koncentrovanosti nosu a chuti. Nos je symfonie ovoce a o citlivém projevu zrání ve velkých dřevěných sudech ani nemluvě.

BIO Prieuré la Clastre 2012 RED, Vinobles David

Víno je velmi plné, robustní a kořenité. Díky tónům tmavého ovoce, provensálskému koření, kůže a lehké živočišnosti mi velmi připomíná vína Chateauneuf-du-Pape. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.